Není mýdlo jako mýdlo

21.11.2019

Rozdíl mezi tuhým a tekutým mýdlem poznáte na první pohled, ale věděli jste, že je rozdíl i mezi tekutými mýdly jako takovými? Liší se zejména ve složení, které má vliv na Vaše zdraví. Proto byste měli věnovat pozornost tomu, jaký prostředek si kupujete. Podle čeho si vybrat a výhody jednotlivých druhů mýdel, jsme pro Vás shrnuli do následujícího článku.

Pamatujete si na pohádku Sůl nad zlato, kde sůl byla nejdůležitější přísadou? Tak v tomto případě na ni rychle zapomeňte! Obyčejná tekutá mýdla se často skládají pouze z vody a parfému. Aby měly správnou konzistenci, je do nich přidávána sůl, která směs zahušťuje. V takovém případě se mýdlo rázem mění na prostředek, který Vám dehydratuje ruce. Jejich pokožka je při dlouhodobém používání popraskaná a nepříjemně pálí. Takové nekvalitní mýdlo poznáte snadno, pokud ho olíznete, bude kvůli zahušťující přísadě slané, a to je špatně!

K ochraně Vaší pokožky před vysušením je třeba použít mýdlo se zjemňující složkou, jakou je nejčastěji lanolin. Pro své změkčující a zjemňující účinky se lanolin používá v kosmetickém průmyslu. Vzhledem k tomu, že má antibakteriální a hypoalergenní vlastnosti, je častou přísadou ve farmakologii, neboť podporuje hojení drobných popálenin a blahodárně působí také na ekzémy. Ač je tato přísada pro Vaše ruce zásadní, bohužel se do obyčejných mýdel přidává jen málokdy anebo v minimálním množství.

Zajímavou alternativou, která je šetrná k Vaší pokožce, je mýdlo pěnové. V takovém druhu přípravku sůl hledat nemusíte. Vzhledem k tomu, že jde o pěnu, není třeba směs zvláště zahušťovat a její konzistence se ponechává řídká. Pokud je do takového mýdla navíc přidána zjemňující složka, jde o nejlepší volbu pro Vaše ruce. Takovým mýdlem jsou dozajista přípravky Merida Sensitive Men a Women, které navíc obsahují i další blahodárné látky.

Ve složení pěnových mýdel Merida Sensitive Men i Women naleznete kromě zmiňovaného lanolinu i provitamin B5 a keratin, které mají regenerační účinky. Jejich přítomnost v pěně poznáte během mytí, a především po něm, neboť Vaše pokožka zůstane jemná a hydratovaná. Jedná se tak o ideální přípravek s blahodárnými účinky na Vaše zdraví. Při jeho koupi se tak nemusíte starat o složení, protože teď už víte, že obsahuje jen to nejlepší.

Ať už tedy budete nakupovat mýdla u nás, nebo jinde, pamatujte, že sůl patří do jídla ne do mýdla a lanolin je nejlepší přítel Vaší pokožky.

Kategorie produktů

CENÍK Obchodní katalog 2019 - platný od 1.3.2019

CENÍK Obchodní katalog 2019 - verze pro TISK

KATALOG INOX

KATALOG UNIQUE

OBCHODNÍ KATALOG 2019

Rychlý kontakt

+420 495 545 924

napište nám

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Tyto informace jsou sdíleny s našimi partnery.